היסטוריה של PPF?

תהיתם לעצמכם שציפוי PPF לרכב (ציפוי הגנה לצבע) המודרני בימינו פותח בתחילה ליישומים צבאיים מאז תחילת מלחמת וייטנאם?

על מנת להעריך באופן מלא את כוחו של ציפוי הגנה לצבע, חשוב לחקור את ההיסטוריה שלו. כמו רבים מההישגים המודרניים של ימינו, PPF פותחה בכדי לפתור בעיה. במהלך מלחמת וייטנאם, משרד ההגנה של ארצות הברית התקשה למצוא פתרון ללהבי הרוטור (מערכת הלהבים במסוק, המרימה אותו באוויר ומעניקה לו תנועה ) בכמה ממסוקיהם שנפגעו מרסיסים, עצים ופסולת אחרת.

במהלך שנות ה -60 של המאה העשרים, משרד ההגנה האמריקני חווה בעיות עם להבי הרוטור של המסוקים וציוד צבאי רגיש אחר שנפגע מפסולת או מרסיסים מעופפים. זה נתן להם השראה לפנות לתאגיד  3M לפיתוח שכבת מגן שקופה וקלת משקל.

 לאנשים ב- 3M הוטלה המשימה ליצור שכבת מגן קלה, אך חזקה להפליא. הפתרון נקרא "סרט מסוקים" או "סרט אוראתן" מותאם אישית שתוכנן לתפקוד – ולא לסטייל.
 ה- PPF של ימינו רחוק מאוד "סרט המסוקים" של 3M זהו אוראתן תרמופלסטי שקוף. ציפוי הגנה שקוף מפני פגיעה בצבע ניתן לרכוש בדרגות שונות, עובי, והוא מוחל על ידי אנשי מקצוע מיומנים ודייקנים מאוד.

תוצאות פיתוח ציפוי PPF (סרט אוראתן/מסוק)

הפיתרון לפיתוח סרט אוראתן מותאם אישית (או המכונה בדרך כלל סרט מסוק). היישום הראשון שלה היה מסחרי, כך שהוא לא באמת נועד 'לנצנץ'. למעשה, הגרסאות הראשונות היו משעממות להפליא – עם ברק ברור ומעונן.

יתרונות:

 3M עשו עבודה יוצאת דופן בפיתוח הגנה על כל מקום בו הציפוי הוחל. פתרון נהדר להסרת נזקים משבבי אבן, קרני UV ובלאי כללי.

ציפוי PPF בימינו (סרט הגנה לצבע)

ציפוי לרכב נגד שריטות התפתח לסרט אוראתן תרמו-פלסטי איכותי שנדבק על גבי משטחים צבועים במכונית חדשה או משומשת. סרט הגנה לצבע או ציפוי PPF לרכב זמין במספר צבעים או בגרסה אופטית יותר ברורה לראייה, ומגוון רמות עובי. הזמנת גליל PPF לציפויים

יתרונות:

ציפוי PPF עמיד מאוד בפני מזהמים חומציים וקורוזיה, ומספק הגנה מפני התזת חרקים, לשלשת ציפורים, מרבצי מינרלים, גשם חומצי ועוד. החומר הייחודי גם מסייע להפחית את דהיית הצבע ברכב עקב חשיפה מוגזמת לשמש או לאור UV.

השכבה העליונה בציפוי PPF מורכבת מחומר פולימרי אלסטומרי המסייע לחומר לשמור על צורתו הטבעית לאחר מתיחתו או יישומו על הרכב. תכונה זו מאפשרת ל- PPF "לרפא את עצמו" כאשר מתרחשות שריטות קלות. זה גם ממזער סימני מערבולת עתידיים בעבודת הצבע – מה שהופך אותו למוצר מדהים כציפוי נגד שריטות לרכב.

שכבתו העליונה של הציפוי מסייעת לחומר לשמור על צורתו הטבעית לאחר שנמתח על משטח ברכב. הוא משתלב בצורה חלקה על שכבת הצבע וכמעט בלתי נראה. לפרטים נוספים היכנסו!

מהי עמידותו של ציפוי PPF לרכב נגד שריטות?

ניתן לטעון שהתכונה הטובה ביותר בציפוי PPF (סרט הגנה לצבע) היא אריכות ימים. על פי 3M, האנשים שפתחו את המוצר ושולטים בשוק, סרט פוליאוריתן המותקן באופן מקצועי צריך להחזיק מעמד בין 5 ל -10 שנים.
למעשה, מוצרים אלה מקבלים לעיתים קרובות אחריות על ידי חברות המוסמכות להתקנת ציפוי נגד שריטות. כמו שכבת שעווה לרכב או כל הגנה אחרת על הצבע – ישנם מספר גורמים ומשתנים המשפיעים על אורך החיים של PPF.

הגורמים הנפוצים ביותר שמשפיעים על אורך החיים של ציפוי PPF נגד שריטות לרכב:
  • הכנת פני השטח – בעוד שציפוי PPF הוא שכבת המגן, הוא טוב רק עם המשטח שמתחתיו נקי מלכלוך ואבק ואף אם שלם בשלמותו. עבודת הכנה היא לרוב הצעדים הגדולים ביותר, אך החשובים ביותר להתקנת ציפוי PPF נגד שריטות לרכב.
  • היישום וההתקנה – התקנת ציפוי PPF היא תהליך מורכב ועדין מאו. אם יש בועות או קמטים בחומר בזמן ההתקנה, הוא יתעקם – ולא ייצמד כראוי. ככל שההתקנה תהיה חלקה יותר – כך הציפוי יחזיק מעמד זמן רב יותר.
  • גורמים סביבתיים – אחת התכונות הטובות ביותר של PPF היא יכולתו לעמוד בפני חום. אבל, יותר מדי חשיפה לאור שמש ישיר תפחית את תוחלת החיים שלו. חשוב גם להבין שציפוי נגד שריטות לרכב אינו חסין כדורים. אם הוא חשוף ללא הפסקה לפסולת, חול נושף, לשלשת ציפורים או חומרים מזיקים אחרים, הוא עלול לנזוק במהרה.

אנו מזמינים אותך לקחת חלק בעיצוב ושימור של רכבי העתיד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *